Oprocentowanie kredytów w euro - sprawdź czy warto

Kredyty udzielane w złotówkach są droższe od tych, które obejmują zadłużenia w obcej walucie. Do niedawna bardzo popularnymi produktami były kredyty w frankach szwajcarskich, obecnie na rynku finansowym nie udziela się już kredytów w tej walucie. Możliwe jest jednak uzyskanie kredytu w euro. Niestety tylko nieliczne banki posiadają taką usługę, ale warto przyjrzeć się jej bliżej.

 
wallst | 19 10 18 - 13:07 | | Domyślne

W jakich miejscach osoba zadłużona może otrzymać kredyt online?

Osoby zadłużone również mogą potrzebować dodatkowych pieniędzy. Tradycyjne banki, które sprawdzają swoich klientów w BIK mogą im takiego kredytu nie przyznać, jeżeli zobaczą, że są oni zadłużeni. Są jednak miejsca w jakich kredyt gotówkowy może otrzymać również osoba mająca inne długi i złą historię w BIK. Sprawdźmy kilka z tych miejsc. Zacznijmy od Aasa. Tutaj możemy pożyczyć od 1 000 złotych do maksymalnie 10 000 złotych. Spłata może zostać rozdzielona na raty od 6 do 24 miesięcy. Ten kredyt w całości dostępny jest przez Internet, a pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel. Zobowiązanie otrzymamy bez weryfikacji w BIK. Kolejne miejsce, gdzie osoba zadłużona otrzyma kredyt gotówkowy online to Feniko.pl. Tutaj minimalna kwota pożyczki to 1 000 złotych. Zobowiązania spłaca się zawsze w 4 ratach. Oferta dostępna jest w całości przez Internet bez jakichkolwiek zaświadczeń o dochodach. W całości przez internet dostępne są hapipożyczki. Można je zaciągnąć do kwoty 10 000 złotych. Spłaca się zobowiązanie w 24 ratach, a wniosek o kredyt gotówkowy wypełnia się przez internet. Zobowiązanie charakteryzuje bardzo szybka decyzja pożyczkowa. Wypłata pieniędzy wykonywana jest przelewem na konto kredytobiorcy, na Poratl Bankowy znajdziesz wskazówki jak wziąć najtańszy kredyt.

 
wallst | 30 08 18 - 09:19 | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , , ,

Jakościowe oszczędzanie, czyli jakie?

Polityka monetarna przez ostatnie dziesięć lat wyraźnie zniechęciła ludzi do oszczędzania długoterminowego. Największym zainteresowaniem cieszą się zdecydowanie lokaty promocyjne, czy progresywne gwarantujące większe oprocentowanie z każdym miesiącem obowiązywania. Można jednak prawidłowo oszczędzać nawet przy niskich stopach procentowych. Jak osiągnąć zatem maksymalną efektywność oszczędzania w obecnych warunkach gospodarczych?

Określanie indywidualnego podejścia do ryzyka i planów oszczędnościowych

Przede wszystkim musisz określić własne podejście do ryzyka. Jeżeli masz bardzo małą tolerancję ryzyka wtedy podziel kapitał w systemie 80% na lokaty bankowe, a 20% na inwestycje ryzykowne (giełda papierów wartościowych, giełda walutowa, obligacje korporacyjne, kryptowaluty, czy nawet fundusze inwestycyjne). Oszczędzanie rozpoczynasz przez przegląd wszystkich lokat promocyjnych dostępnych w bankach detalicznych. Dzięki temu przez około rok, dwa lata możesz przenosić kapitał do instytucji gwarantujących największe oprocentowanie. Obecnie na rynku działa sporo banków komercyjnych, a praktycznie wszystkie posiadają własne lokaty promocyjne. Nie zgadzaj się jednak, aby do lokaty zakładać dodatkowo rachunek osobisty i nie wykupuj absolutnie innych, najczęściej kosztownych usług. Potencjał oszczędzania w znaczący sposób zwiększysz przez progresję. Co to oznacza w praktyce? Nie wydawaj wypracowanych zysków od razu, ale przenoś je na koleje lokaty bankowe, a dodatkowo staraj się dokładać część zaoszczędzonego kapitału. W ten sposób budujesz faktyczną bazę do uzyskania niezależności ekonomicznej.

 
wallst | 03 07 18 - 10:37 | | Domyślne