Pożyczka osobista – jak uzyskać tą najlepszą?

Pożyczka osobista może być świetnym sposobem na uzyskanie gotówki potrzebnej do konsolidacji zadłużenia, sfinansowania czegokolwiek innego. Średnie oprocentowanie dwuletniej pożyczki osobistej wynosi 10,70%, według danych, co w porównaniu do średniej stopy oprocentowania kart kredytowych 17,69% zdaje się być bardzo atrakcyjne.

Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany zaciągnięciem pożyczki z banku, unii kredytowej czy pożyczkodawcy online, proces jest w większości taki sam. Ale uzyskanie pożyczki w inteligentny sposób wymaga trochę dodatkowych badań, aby upewnić się, że otrzymasz najlepszą dostępną ofertę.

1. Jak uzyskać osobistą pożyczkę?

Ostatnią rzeczą, której chcesz lub pożyczkodawcą, jest wykupienie pożyczki osobistej której nie możesz jej spłacić. Podczas gdy kredytodawcy zazwyczaj wykonują ze swojej strony należytą staranność, aby upewnić się, że masz możliwość spłaty zadłużenia, dobrym pomysłem jest zrobienie własnych rachunków, aby upewnić się, że to się uda, chcesz mieć nowy samochód zobacz na www.17bankow.com jak zrealizować te marzenie.

Zacznij od określenia, ile gotówki będziesz potrzebować, pamiętając, że niektórzy kredytodawcy pobierają opłatę za zainicjowanie, którą odejmują od dochodów z kredytu. Upewnij się, że pożyczysz wystarczająco dużo, aby uzyskać to, czego potrzebujesz po opłacie.

Następnie użyj kalkulatora pożyczek osobistych, aby dowiedzieć się, jaka będzie twoja miesięczna płatność. Może to być trudne, jeśli nie wiesz jeszcze, jakie rodzaje stawek i warunki kredytowania będą Ci oferowane. Ale możesz trochę popracować z liczbami, aby zorientować się, ile będzie kosztować twoja pożyczka i zdecydować, czy twój budżet sobie z tym poradzi.

2. Sprawdź swoją zdolność kredytową

Większość kredytodawców przeprowadzi kontrolę kredytową, aby określić prawdopodobieństwo spłaty kredytu. Podczas gdy niektórzy kredytodawcy online zaczęli szukać alternatywnych danych o kredytach, nawet oni zwykle będą również patrzeć na twoją zdolność kredytową.

Większość korzystnych pożyczek osobistych wymaga minimum uczciwego kredytu, ale dobry i doskonały kredyt da ci największą szansę na uzyskanie zatwierdzenia z naprawdę dobrą stopą procentową. Aby dowiedzieć się, na czym stoisz, sprawdź swój wynik kredytowy za darmo.

Jeśli Twoja ocena kredytowa jest niższa od oczekiwanej, uzyskaj kopię raportu kredytowego, aby sprawdzić, czy są w nim jakieś błędy. Jeśli znajdziesz taki, skontaktuj się z agencjami raportowania kredytowego, aby sprawdzić, czy możesz je poprawić.

Jeśli twoja ocena kredytowa jest niska z innych powodów, możesz wciąż mieć szansę na pożyczkę. Jednak oprocentowanie i opłaty mogą być zbyt wysokie, aby były opłacalne, więc przed złożeniem wniosku należy podjąć kroki w celu poprawy kredytu.

3. Rozważ dostępne opcje

W zależności od sytuacji kredytowej możesz, ale nie musisz, być osobą podpisującą, aby uzyskać zatwierdzenie pożyczki o przyzwoitym oprocentowaniu. Jeśli nie możesz znaleźć kogoś kto będzie Twoim poręczycielem, możesz mieć opcję uzyskania pożyczki zabezpieczonej osobistej zamiast niezabezpieczonej.

Pożyczki zabezpieczone wymagają zabezpieczenia, na przykład pojazdu, kapitału własnego lub gotówki na rachunku oszczędnościowym lub certyfikatu depozytowego, w zamian za korzystniejsze warunki. Jeśli nie uda się spłacić pożyczki, pożyczkodawca może skorzystać z zabezpieczenia w celu spłacenia długu.

Musisz także zastanowić się, gdzie się wybrać po pożyczkę. W przypadku tradycyjnych banków, na przykład, możesz mieć trudności z uzyskaniem zatwierdzenia, jeśli masz złą historię kredytową. Niektórzy kredytodawcy online specjalizują się jednak we współpracy z takimi osobami, być może więc w Twoim przypadku będą najlepszą opcją.

 
wallst 29 04 19 - 17:01 | | Domyślne
Użyte znaczniki: , ,