Kredyt samochodowy czy gotówkowy – na co się zdecydować?

Decydując się na kupno auta nie zawsze robimy to za gotówkę. W takiej sytuacji bardzo często zastanawiamy się nad kredytem samochodowym bądź też kredytem gotówkowym. Zarówno jedna jak i druga możliwość pozwala nam na sfinansowanie kupna auta. Najpopularniejsze wydawałyby się kredyty samochodowe jednak alternatywną możliwością sfinansowania kosztów zakupu pojazdu mechanicznego względem kredytu samochodowego może być także kredyt gotówkowy. Ten rodzaj kredytu znajduje się w zasadzie w ofercie każdego banku w Polsce jest to podstawowy produkt kredytowy, który do zaciągnięcia nie wymaga od kredytobiorcy ustanowienia zabezpieczeń spłaty, cała procedura jest bardzo prosta, jedna kredyt nieco droższy w stosunku do kredytu samochodowego.

 
wallst | 23 01 20 - 14:42 | | Domyślne

Kiedy oszczędzanie na lokacie bankowej ma największy sens?

Oszczędzanie to nieco inna formuła od inwestowania, gdzie podejmuje się spore ryzyko utraty części lub całości kapitału. Odkładanie pieniędzy na lokatach bankowych w okresie niskich stóp procentowych charakteryzuje się słabą opłacalnością, jednak większość inwestorów nie rezygnuje z takiej formy depozytu. Dlaczego?

 
wallst | 14 11 19 - 13:41 | | Domyślne

Jakie koszty ponosisz decydując się na kredyt gotówkowy.

Kiedy sięgasz po rozwiązanie, które pomoże ci zrealizować osobiste plany i jest to kredyt gotówkowy pamiętaj, że oprócz kosztów jakie wynikają z oprocentowania są również koszty około kredytowe. Nie zawsze kredytobiorcy zdają sobie sprawę co tak naprawdę składa się na ogólny koszt kredytu gotówkowego dlatego aby proces spłaty przebiegał bezawaryjnie lub po prostu żebyś nie był stratny warto wcześniej dokładnie zapoznać się z przedstawianą tobie oferta bankową.

Haczyki i ukryte koszty.

Najczęściej do zaciągnięcia kredytu gotówkowego skłania nas niskie oprocentowanie. Załóżmy, że znalazłeś wyjątkową ofertę i czujesz, że jest to swojego rodzaju inwestycja. Tak naprawdę przyciągnęła cię reklama niskiego oprocentowania co jest faktem w przypadku tej oferty. To właśnie ta informacja powinna skłonić cię do zastanawiania, gdzie ukryte są haczyki i czy w ogóle takie istnieją. Jak można dokonać takiej analizy w sposób szybki i skuteczna?

 
wallst | 05 09 19 - 08:49 | | Domyślne